Programul primei etape a Ligii I și meciurile ce vor fi disputate de Dunărea Călărași

Programul primei etape a Ligii I

La sediul LPF a avut loc, astăzi, tragerea la sorţi a ţintarului pentru stabilirea etapelor din următorul sezon competiţional al Ligii 1.

Programul primei etape a Ligii I

Astra – FCSB
U Craiova – CSM Poli Iaşi
AFC Hermannstadt – Sepsi
CFR Cluj – FC Botoşani
Viitorul – Dunărea Călăraşi
Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna
Dinamo – FC Voluntari

Etapa II
CSM Poli Iaşi – Astra
Sepsi – U Craiova
FC Botoșani – AFC Hermannstadt
Dunărea Călăraşi – CFR Cluj
Concordia Chiajna – Viitorul
FC Voluntari – Gaz Metan Mediaş
FCSB – Dinamo

Etapa III
Astra – Sepsi
U Craiova – FC Botoşani
AFC Hermannstadt – Dunărea Călăraşi
CFR Cluj – Concordia Chiajna
Viitorul – FC Voluntari
Gaz Metan Mediaş – Dinamo
FCSB – CSM Poli Iaşi

Etapa IV
FC Botoşani – Astra
Dunărea Călăraşi – U Craiova 
Concordia Chiajna – AFC Hermannstadt
FC Voluntari – CFR Cluj
Dinamo – Viitorul
Sepsi – CSM Poli Iaşi
Gaz Metan Mediaş – FCSB

Etapa V
Astra – Dunărea Călăraşi
U Craiova – Concordia Chiajna
AFC Hermannstadt – FC Voluntari
CFR Cluj – Dinamo
CSM Poli Iaşi – FC Botoşani
Viitorul – Gaz Metan Mediaş
FCSB – Sepsi

Etapa VI
Concordia Chiajna – Astra
FC Voluntari – U Craiova
Dinamo – AFC Hermannstadt
Dunărea Călăraşi – CSM Poli Iaşi
Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj
FC Botoşani – Sepsi
Viitorul – FCSB

Etapa VII
Astra – FC Voluntari
U Craiova – Dinamo
CSM Poli Iaşi – Concordia Chiajna
AFC Hermannstadt – Gaz Metan Mediaş
Sepsi – Dunărea Călăraşi
CFR Cluj – Viitorul
FCSB – FC Botoşani

Etapa VIII
Dinamo – Astra
FC Voluntari – CSM Poli Iaşi
Gaz Metan Mediaş – U Craiova
Concordia Chiajna – Sepsi
Viitorul – AFC Hermannstadt
Dunărea Călăraşi – FC Botoşani
CFR Cluj – FCSB

Etapa IX
Astra – Gaz Metan Mediaş
CSM Poli Iaşi – Dinamo
Sepsi – FC Voluntari
U Craiova – Viitorul
FC Botoşani – Concordia Chiajna
AFC Hermannstadt – CFR Cluj
FCSB – Dunărea Călăraşi 

Etapa X
Viitorul – Astra
Gaz Metan Mediaş – CSM Poli Iaşi
Dinamo – Sepsi
FC Voluntari – FC Botoşani
CFR Cluj – U Craiova
Concordia Chiajna – Dunărea Călăraşi
AFC Hermannstadt – FCSB

Etapa XI
Astra – CFR Cluj
CSM Poli Iaşi – Viitorul
Sepsi – Gaz Metan Mediaş
FC Botoşani – Dinamo
Dunărea Călăraşi – FC Voluntari
U Craiova – AFC Hermannstadt
FCSB – Concordia Chiajna

Etapa XII
AFC Hermannstadt – Astra
CFR Cluj – CSM Poli Iaşi
Viitorul – Sepsi
Gaz Metan Mediaş – FC Botoşani
Dinamo – Dunărea Călăraşi
FC Voluntari – Concordia Chiajna
U Craiova – FCSB

Etapa XIII
Astra – U Craiva 1948
CSM Poli Iaşi – AFC Hermannstadt
Sepsi – CFR Cluj
FC Botoșani – Viitorul
Dunărea Călăraşi – Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna – Dinamo
FCSB – FC Voluntari

Etapa a XIII
Astra – U Craiova
CSM Poli Iaşi – AFC Hermannstadt
Sepsi – CFR Cluj
FC Botoşani – Viitorul
Dunărea Călăraşi – Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna – Dinamo
FCSB – FC Voluntari

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *